10
10
Vyhľadávanie
Podrobné vyhľadávanie
  -     €
  -   m2

Drevenica pripravená na rekonštrukciu v obci Šumiac

Cena:
46 000,00 €
Kraj:Banskobystrický kraj
Okres:Brezno
Obec:Šumiac
Ulica:Partizánska
Kategória:Domy a vily
  
Stav objektu:čiastočná rekonštrukcia
Počet izieb:2
Úžitková plocha:100 m2
Plocha pozemku:481 m2
Energ. certifikát:neuvedené
Balkón:nie
Loggia:nie
Terasa:nie
Parkovanie:neuvedené
 
ID inzerátu:902

Popis ponúkanej nehnuteľnosti:

Ponúkame Vám na predaj pôvodnú drevenicu z roku 1922 v malebnej obci Šumiac pod Kráľovou hoľou. Táto drevenica je jedna z najväčších pôvodných objektov tohto typu v ponuke, jej celková obytná plocha je cca 100 m2.
Táto pôvodná drevenica je v stave príprav na rekonštrukciu, majiteľ začal s rekonštrukčnými prácami v roku 2020 a to kompletným odstránením a vyčistením vnútorných priestorov drevenice. Zachovali sa pôvodné drevené hranoly 25x25 cm , drevené obloženie, podlahy boli vyčistené od pôvodných hlinených základov a dvihnuté boli cca 40 cm makadamu, izoláciou a zaliate betónovou platňou vo všetkých miestnostiach. Nachádza sa tu dvoj príprava na veľké kachľové pece alebo krb. V nehnuteľnosti bola zavedená komplet nová elektrina ( v stave natiahnutých káblov vo všetkých miestnostiach). V dome je nová kanalizácia, nové vodovodné rúry.
Vstup do domu je vonkajšou verandou, po vstupe sa nachádzate v priestore pripravenom na vstupnú halu spojenú s kuchyňou a jedálňou. Po prevej strane od vstupu sa nachádza najväčšia miestnosť plánovaná ako obývacia izba ( v nej sa nachádza aj trám s pôvodným označením zrejme prvých majiteľov nehnuteľnosti ), po ľavej strane od vstupu sa nachádza ďalšia miestnosť kde bola vymurovaná kúpeľňa, nachádza sa tu komplet príprava na WC, sprchovací kút, umývadlo a pračku. Majiteľ nehnuteľnosti myslel pri rekonštrukcií aj na následné využitie podkrovného priestoru a tak zaviedol prípravu na odpad a vodu aj smerom k podkroviu.
Strecha domu je sedlová, pôvodne zachovaná drevená škridla na nej je plech, možnosť do budúcna vytvoriť ďalšiu obytnú zónu.
K domu prislúcha drevená hospodárska miestnosť, aktuálne slúži ako sklad.
Nehnuteľnosť sa nachádza na 481m2 veľkom pozemku s toho 279m2 je zastavaná plocha domu. K nehnuteľnosti sa dostanete cez spoločný dvor so susedom ( nehnuteľnosť využívaná ako víkendoví dom), k domu však prislúcha aj samostatný pozemok o rozlohe 279 m2.

Táto drevenica je pripravená na dokončenie rekonštrukcie možno podľa vašich predstáv. Ak aj vy hľadáte priestor pre svoju realizáciu a láka Vás vlastniť nehnuteľnosť v tejto nádhernej a turistami veľmi obľubovanej oblasti neváhajte nás kontaktovať a dohodnite si svoju obhliadku už dnes emailom: neupauerova.dominika94@ gmail.com alebo telefonicky na tel. č. 0901 709 791

Maklér:

makler
Maklér:Dominika Neupauerová
Telefón:0901709791
E-mail:dominika-ZVNC-profirealpoprad.sk

Kontakt:

Mám záujem o ďalšie informácie.
Mám záujem o obhliadku nehnuteľnosti.
Navrhujem cenu ... EUR.